info@leturist.com
+90 (532) 285 74 75

Hırvatistan Slovenya

ZAGREB – SPLİT –ZADAR- ROVINJ -LJUBLJANA

                       “SPLİT (1) – ZADAR(1)- ROVINJ (1)

  

1.Gün                          İSTANBUL – ZAGREB – PLITVICE GÖLLERİ – SPLİT

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalin THY kontuarında siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY tarifeli seferi ile Zagreb’e uçuş. Varışımızı takiben bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile ilk olarak Zagreb şehir turunu gerçekleştiriyoruz. 19.yy mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür.  Zagreb’in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikte ki Zagreb’de aşağı yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında öncelikle Zagreb Katedralini, Dolac Pazarını, Zagreb’in sembollerinden St. Mark Kilisesi’ni, Lotrscak Kulesi’ni göreceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz mum yakabilirler. Dünya’da sadece Zagreb’de öğlen saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde bir çok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb’de Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, Hükümet Binaları da panoramik olarak göreceğimiz yerlerden  bazılarıdır. Turun bitimi ile birlikte Split’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ki diğer durağımız Plitvice Gölleri olacaktır. Muhteşem doğa güzellikleri, her mevsim ayrı güzel rengarenk Plitvice bu özellikleri sebebiyle Unesco tarafından korunmaya alınmıştır. Ardarda dizilmiş 16 göl, şelaleler, çağlayanlar, zengin bitkileri ile turistik cazibe merkezi haline gelen ziyaretimizin ardından Split’e otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 1. Gün SPLİT ( TROGİR – SİBENİK ) – ZADAR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşalttıktan sonra  özel aracımız ile ilk olarak Split şehir turuna başlıyoruz. Turumuz esnasında; Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Diocletian Sarayı, St. Domnius Katedrali, Diocletian Mozelesi, Diocletean Mahzenleri, Jüpiter Tapinaği, dar taş sokakları, liman bölgesinde ki cafe, bar ve restoranları ile şirin Akdeniz şehirini gezeceğiz. Split şehir turunun ardından diğer durağımız Trogir olacaktır. Unesco Dünya Mirası Listesi üyesi olan; karaya minicik bir köprü ile bağlanan küçük bir Venedik’i andıran Trogir şehir turu esnasında; St. Lawrence Katedrali’nin göreceğimiz en önemli eser olduğu ve adanın etrafında yürüyerek yapacağımız turumuzda, katedraldeki Dalmaçya taş işçiliğinin en önemli örneklerindne biri olan Radovan’ın Kapısı, St. Barbabara Kilisesi, büyük ve küçük Cipiko Sarayları görülecek yerler arasındadır.  Daha sonra Sibenik’e gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Sibenik’e varışımızla birlikte yapacağımız şehir turu esnadında, Dalmaçya’nın en önemli katedrallerinden bir tanesi olan ve Unesco Dünya Mirasları Listesinde yer alan St. James Katedrali, ayrıca 15. ve 16. Yüzyılardan kalma meydanı, kafeleri, dar sokaklarını göreceğiz. Bu turumuzun ardından Zadar’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Zadar’da St. Mary Kilisesi,Roma Forumu, St. Anastasya Katedrali, St. Donatus Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 1. Gün ZADAR – OPATIJA – PULA – ROVINJ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşalttıktan sonra özel aracımızla Rovinj’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde yapacağımız Opatija panoramik turundan sonra ikinci durağımız Pula olacaktır. Burada Roma İmparatorluğu döneminden bu yana ayakta kalmış en iyi amfi tiyatrolarından biri olan Antik Roma Amfitiyatrosu göreceğiz. Turumuzun ardından Rovinj’e doğru yola devam ediyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız şehir turu esnasında mimari dokunuşu, çatı terasları ve Rönesans şehir duvarları ile evlerin gölgesinde şirin taş döşeli sokakları, uçsuz bucaksız mavi görünümlü ile 22 adalar büyüleyici bir manzara sunmaktadır.  Turumuzun ardından Rovinj’de ki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği  ve gece eğlencesi için yerel restorant’a transfer. Geceleme otelimizde.

 1. gün ROVINJ – TIRESTE – LJUBLJANA – BLED GÖLÜ – İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızın boşalttıktan sonra, Solevenya’nın başkenti Ljublaja’na ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde ilk durağımız Triste olacak. İtalya’nın en önemli ticari limanlarından birine ev sahipiliği yapan bu şehirde ilk göreceğimiz yer Avrupa’nın deniz kıyısındaki en büyük meydanı olan Birlik Meydanı olacaktır. Meydandaki Dört Kıta Çeşmesi, görkemli belediye binası ve Borsa Meydanı görülecek diğer yerlerdir. Turumuzun ardından Ljublana’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda Vodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, Zmajka Most, eski meydan, tarihi çeşme ve halk meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Bled Gölü’ne gitmek üzere yola çıkıyoruz.  Alp Dağları’nın ortasında içerisinde küçük bir ada da bulunan ve bölgede ki tek göl olma özelliğine sahip bu muhteşem doğayı keşfederken göl kenarında kurulmuş olan kasabayı yürüyerek tanıyacağız. Eşsiz güzellikte olan Bled kalesinde, kasabanın bütün manzarasını görebileceksiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardında Ljubljana Havalimanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 Split’de  seçilen otel kategorisinde 1 gece oda kahvaltı konaklama

 • Zadar’da seçilen otel kategorisinde 1 gece oda  kahvaltı konaklama
 • Rovinj’de seçilen otel kategorisinde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 •  Thy ıle gıdış donuş ve alan vergısı
 • Cıkıs fonu
 • Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
 • Tüm tur boyunca şehirler arası transferler
 • Zagreb,Split, Zadar,Rovinj  şehir turları
 • Plitvice Gölleri,Opatija, Pula, Trieste, Ljubljana, Bled Gölü  Turları
 • Lostrak Kulesi, Aziz Marko Kilisesi, Ivan Mestrovic Atölye Müzesi, Plitvice Gölleri, Deokletsiyan Sarayı, Split şehir müzesi, Bled Kalesi ve Bled Sandal Gezisi
 • 3gece Akşam Yemeği  1 . muzikli
 • Tüm tur boyunca Türkçe Rehberlik Hizmeti

Gırış ve tekne turları

 • Zagreb: lostrak kulesı, Meštrovic atolye muzesı
 • Plitvice: National Park gırış
 • Split: City museum
 • Bled: Castle, ve tekne turu

Ücrete Dahil olmayan Hizmetler

 • Schengen vizesi          130 Euro
 • Şahsi Harcamalar
 • Belirtilmeyen gırışler
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Programda belirtilmeyen servisler

Yazar Hakkında

Cevap Yazın

*