info@leturist.com
+90 (532) 285 74 75

GÜNEY AMERİKA TURU

GÜNEY AMERİKA TURU

Santiago (2) Buenos Aires (3)  – Iguassu (1)   – Rio De Janerio(3) –   Sao Paulo(1)

Türk Hava Yolları ile

1.Gün   İSTANBUL / SAO PAULO

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminalinde 07:00’de buluşma. THY TK 15 sefer sayılı uçuş ile saat 09.20’te Sao Paolo’ya hareket. Saat 19.00’de Sao Paolo’ya varış. Otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeğinin alınması. Geceleme otelde.

2.Gün   SAO PAULO / IGUASSU ŞELALERİ  
Kahvaltı ve yarım gün süreli panoramik şehir turu. Turda; Libertas Caddesi,Merkez Meydan ve Ana Katedral ve Vavela bölgesi görülecektir. Tur sonrası Iguassu’ya gitmek üzere havaalanına transfer. Varışa istinaden öğle yemeği alacağımız restotana varış. Yemekten sonra Ulusal Park’ın gezilmesi ve Macuco Safari’ye katılma. Safari sonrasında dünyanın en büyük şelalesi olan Iguassu Şelalesi’nden ŞEYTAN BOĞAZI’nda (en büyük şelale) hızlı zodiac botlar ile gezintiye katılma. Muhteşem bir tecrübe bir tecrübe edineceğinize inandığımız bu gezi esnasında yanınıza hazlu, mayo ya da sonradan değiştirmek için ikinci bir kıyafet almanızı tavsiye ederiz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3.Gün  IGUASSU ŞELALERİ  /  RIO DE JANERIO

Sabah kahvaltısı otelde alındıktan sonra Parana Nehri üzerindeki Dünyanın en büyük barajı Itaipu barajını ziyaret ettikten sonra havaalanına transfer. RIO DE JANEIRO’ya gitmek üzere havaalanına transfer. Rio De Janerio’ya uçuş. Havaalanından otele transfer. Otele yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam  yemeği ve geceleme otelde.

4.Gün   RIO DE JANERIO  Sabah kahvaltısı otelde aldıktan sonra CORCOVADA ve SUGAR LOAF Turu’na katılma. BOTAFAGO Plajı ve yat limanı geçilerek URCA semtine varış. Teleferik ile URCA tepesine çıkış. Kısa bir geziden sonra ,ikinci Teleferik  ile SUGAR LOAF  tepesine varış  (420 m.yükseklik). Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan RIO’nun eşsiz manzarasını seyrettikten  sonra Teleferikler ile aşağı iniş. Şehir merkezi, Koloni Evleri, Modern Catedral, Parklar, Arpoador, İpanema gezilerek otelinize dönüş. Deniz mahsüllerinden oluşan akşam yemeği Marius Crustaceos’da. Yemek sonra Plataforma’da samba Show izleme. Sonrasında otele dönüş. Geceleme otelde.

5.Gün   RIO DE JANERIO    ,

Sabah kahvaltısını otelinizde aldıktan Petropolis turuna katılma. Şehirde göreceğimiz yerler arasında Kristal Saray, Santos Bumas’ın evi, Kraliyet Mozolesi,, eski yazlık saray bulunmaktadır.  Akşam yemeği Porcao Rios Barbekü’de. Yemek sonrası Favela gezısı ve otele dönüş. Geceleme otelde.

6.Gün   RIO DE JANERİO/SANTIAGO 

Kahvaltı sonrası alana transfer ve Santiago’ya uçuş varışımızın ardından konaklayacağımız Intercontinental Hotel’e  transfer ve otele yerleşme. Öğleye kadar dinlenme imkanı. Öğleden sonra panoramik şehir turu. ŞEHİR TURU: Şehrin önemli meydanları, Atatürk Caddesi ve Heykeli görülerek SAN CHRISTOBAL Tepesine çıkış. Buradaki sanat eserleri ve antika çarşısı dolaşılarak otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7.Gün   SANTIAGO        
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Şili’nin başkenti Santiago’da çevresindeki güzel bir şarap tesisine hareket. Şili son yılların en gözde şarap üreticisi olarak dikkat çekmektedir. Öğle yemeği tur esnasında alınacaktır. Ayrıca Pasifik Kıyısındaki Şili nehri Vina Del Mar’a yapılacak tura katılma. Bu turda Nobel Edebiyat Ödüllü ünlü Şili’li yazar Pablo Neruda’nın müze evini ziyaret  daha sonra yerel Şili halk dansları gösterisi ve akşam yemeği geceleme otelde

8.Gün                   SANTIAGO / BUENOS AIRES 

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası hareket ve Buenos Aires’e uçuş, Havaalanından otele transfer. Otele yerleşildikten sonra yarım günlük panaromik şehir turu. ŞEHİR TURU: 9 Temmuz AVENUSU (dünyanın en geniş Avenusu), MAYIS Meydanı, PEMBE Saray, KATEDRAL, Palermo, Puerto Madero görülecek,Tangonun doğum yeri olan LA BOCA semtine geçilecektir. Her türlü folklorik hediyelikleri bulabileceğiniz bu yerde kısa bir moladan sonra otelinize dönüş. Akşam  yemeği  ve geceleme otelde.

9.Gün   BUENOS AIRES
Sabah kahvaltısını otelinizde aldıktan sonra yarım günlük Tigre Delta turuna katılma. Tur bitimi otele dönüş. akşam otelinizden alınarak Tango Kulübüne transfer, burada akşam yemeği ve sonrası Tango Show izlenecek. Program bitiminde otele transfer. Geceleme otelde.

10.Gün                 BUENOS AIRES / İSTANBUL
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası tam günlük Fiesta GAUCHA turu ve gril partisi at show  Arjantin kovboylarının gösterileri Program bitiminde Akşam yemeğinin alınması ve alana transfer. TK-16  ile saat 23:55’te İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

11,Gün                 İSTANBUL
Saat 21:25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Başka bir turda buluşmak dileği ile…

Yazar Hakkında

Cevap Yazın

*