info@leturist.com
+90 (532) 285 74 75

Bozcaada

BOZCAADA

1 Gece/2 Gün

‘Kumsalları, serin suları ve eşsiz ada atmosferiyle Thenes’in şirin adasında, keyifli bir hafta sonu kaçamağı… ‘

1 GÜN:Cuma         İstanbul/Bozcaada

Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü:22.00,Taksim AKM Önü:22.30, İncirli Ömür Önü: 23.00 Hareketle Tekirdağ Çanakkale güzergâhını takip ederek (410 km)lik keyifli bir yolculuk sonrası Geyikli’ye varıyoruz.

2 GÜN: Cumartesi  Bozcaada

Bozcaada’ya hareket edecek feribotu beklerken sahil kenarındaki çay bahçesinde yol yorgunluğunu atıp çaylarımızı yudumladıkdan sonra Feribotla yapacağımız yaklaşık yarım saat bir yolculukla Bozcaada’ya varıyoruz. Bozcaada’ya ulaşdıkdan sonra konaklayacağımız otelimize gidip yerleşip bir süre dinlendikden sonra Ada gezimize Akvaryum koyuna giderek başlıyoruz buradan adanın en meşhur plajı olan Ayazma’ya geçerek devam ediyoruz. Turkuaz renkli serin sularda gün boyu deniz ve güneş keyfi yaptık dan sonra otelimize geçip kısa bir dinlenme molası ardından Bozcaada sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Rum Mahallesi, Kilise ve Bozcaada Kalesi gezisi ardından şaraphaneleri gezip şarap yapımı hakkında bilgi alıp birbirinden lezzetli şaraplardan tadarak ve şarap alışverişi yaptık dan sonra günbatımını eşsiz bir manzara eşliğinde seyretmek üzere rüzgargüllerinin de bulunduğu bölgeye gidiyoruz.Gün batışını seyrettikten sonra üzüm bağları arasında keyifli bir yolculuk yaparak akşam yemeği ve  konaklama için  otelimize  geçiyoruz.(İsteyen misafirlerimiz yemek sonrası ada’da bulunan barlarda eğlenebilir.

3 GÜN:Pazar      Bozcaada/İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası deniz ve güneş keyfine devam etmek için ayazma plajına gidiyoruz. Ada’ya döndükden sonra eşyalarımızı toparlayıp feribotla geyikli iskelesine geçip geldiğimiz yol güzergâhı üzerinden İstanbul’a ulaşıp siz değerli misafirlerimizle bir başka turumuzda tekrar beraber olmak ümidi ile vedalaşıyoruz.

Yazar Hakkında

Cevap Yazın

*